Güncel, www.gidahatti.com

PMYO mülakat sonuçları açıklandı mı? 2022 PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen PMYO mülakatları sonlandı. Mülakatlar sonrasında gözler PMYO mülakat sonuçlarına çevrildi. Sonuçlar www.pa.edu.tr internet adresinden duyurulacak. Peki, PMYO mülakat sonuçları ne zaman belli olacak? İşte PMYO sonuçları sorgulama hakkında araştırılanlar…
PMYO mülakat sonuçları hangi tarihte açıklanacak?Polis Akademisi Başkanlığı’ndan açıklancak olan PMYO mülakat sonuçları için henüz net bir bir tarih açıklanmadı. Geçtiğimiz sene kasım ayının ilk haftası itibari ile açıklanan PMYO mülakat sonuçları bu yıl da kasım ayı içinde açıklanacak.
PMYO değerlendirme nasıl yapılacak?Adayların mülakat sınavında başarılı olabilmesi için toplam 70 puan ya da üzerinde puan alması gerekiyor. Başarı sıralamasına esas olarak Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziksel yeterlilik sınavı puanı % 25’i, mülakat sınavı puanı % 50’si ile 8’inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türü veya türlerinden adayın en yüksek puanının % 25’inin toplamı şeklinde hesaplanmaktadır.
Polis Meslek Yüksek Okulu giriş puanı baz alınarak erkek, kadın ve şehit ya da vazife malulü eş ya da çocukları için asıl, yedek ve başarısız olmak üzere ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenleniyor. Sınav sonuçları Başkanlığın internet adresinden duyurulmaktadır.
Başarı sıralaması puanında eşitlik olması durumunda sırasıyla TYT’den alınan puan, mülakat puanı, fiziksel yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır ve bunlarda da eşitlik olması durumunda yaşı küçük olan adaylar tercih edilmektedir.
PMYO MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA

Read More