Güncel, www.gidahatti.com

Sosyal konut projesinde son dakika! Yeni uygulama bugün itibariyle başlıyor…

TOKİ ucuz konut projesi ile ilgili pek çok değişiklik yaşanıyor TOKİ başvuruları tüm hızıyla devam ederken, başvurulardaki yoğunluk nedeni ile uygulanan kademeli başvuru uygulaması sona erdi. Tüm vatandaşlar bugün itibari ile herhangi bir sınırlama olmaksızın e-Devlet’ten başvuru yapabilecekler.
Tarihin en büyük sosyal konut projesi olarak nitelendirilen TOKİ ucuz konut projesi için başvurular 14 Eylül 2022 tarihinde e-Devlet üzerinden başladı. “İlk Evim, İlk İş Yerim” sosyal konut projesine yapılan başvurular esnasında yoğunluk yaşanmaması için bugüne dek başvurular kademeli olarak yapılıyordu. Fakat bu uygulama bugünden itibaren kaldırıldı. Bu durumda vatandaşlar bugün itibariyle herhangi bir sınırlama olmaksızın e-Devlet’ten başvuru yapabilecek. 
Yeni uygulama bugün itibari ile başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum proje hakkında açıklama yaparken İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ne ilişkin olarak “Saat 09.00 itibarıyla başvuru sayısı tam olarak 3 milyon 466 bin 250.” açıklamasında bulunmuştu.
TOKİ ucuz konut projesi başvuruları için gerekli şartları karşılamanız durumunda e-Devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilebilecek.

Read More