Güncel, www.gidahatti.com

TOKİ sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 Toki kura sonuçları tarihi

14 Eylül 2022 tarihinde başlayan ve 31 Ekim 2022’ye kadar devam edecek olan TOKİ sosyal konut projesi başvuruları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Halkbank’tan veya e-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlar TOKİ sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki 2022 TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak?
TOKİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?Düşük ve orta gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sağlayan TOKİ sosyal konut projesi başvuru tarihleri belli oldu. TOKİ sosyal konut başvuruları 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayıp 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek. E-Devlet Başvuruları 28.10.2022 tarihinde sona erecektir. 
TOKİ BAŞVURUSU NEREDEN VE NASIL YAPILIR?TOKİ Sosyal Konut Projesi 250 bin konut ayrıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Alt ve orta gelirli yurttaşları ev sahibi yapacak olan Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı TOKİ başvuruları, Ziraat-Halk Bankası şubelerinden ve e-Devlet sistemi üzerinden yapılacak.
TOKİ E-DEVLET BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ
TOKİ KONUT BELİRLEME KURASI NEDİR?Konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmaksızın, proje bazında başvuru yapılacaktır. (Hak sahiplerinin konut tipleri ihale yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek olan “Konut Belirleme Kurası” ile belirlenecektir.)
TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK? Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı bir canlı yayın programında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Bakan Kurum 2022’nin Kasım ayında etap etap başlayacak kura çekiminin 2023 mart ayında tamamen sonlanacağını belirtti. 

Read More