Güncel, www.gidahatti.com

Yemeksepeti’nde iki üst düzey atama

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti’nde iki yeni üst düzey yönetici görevlendirmesi gerçekleştirildi. Sevil Tanrıdağlı, Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak atanırken, Hande Yalgın ise İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CPCO) görevine getirildi. 
Üst yönetim ekibinin bir parçası olarak Yemeksepeti CEO’su Mert Baki’ye bağlı çalışacak olan Sevil Tanrıdağlı ile Hande Yalgın, 19 Eylül 2022 itibarıyla yeni görevlerine başladılar.   
Sevil Tanrıdağlı kimdir?Lisans eğitimini yaptığı Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Ekonomi bölümünü 1999 yılında tamamlayan ve profesyonel iş yaşamına Deloitte’ta başlayan Sevil Tanrıdağlı, 15 yılı aşkın süre Mondelēz International’da yurt içi ve yurt dışı olmak üzere farklı görevlerle hazine ve finans operasyonlarının yönetiminde yer aldı. Tanrıdağlı, Yemeksepeti’ne katılmadan önce son olarak Eczacıbaşı Vitra Karo’da CFO görevinde bulunuyordu.
Hande Yalgın kimdir?İstanbul Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler ile İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında öğrenim hayatını tamamladıktan sonra  Co-Active Koçluk eğitimi de alan Hande Yalgın, profesyonel kariyerine Avis İnsan Kaynakları departmanında başladı. Sonraki yıllarda Arkas Holding, Turkcell, Yıldız Holding ve Vodafone’da çeşitli İnsan Kaynakları liderlik rolleri üstlenen Yalgın; Logo Yazılım, Modanisa ve son olarak OTI Holding’de CHRO görevinde bulunuyordu.

Read More