Güncel, www.gidahatti.com

Bekçi alımı başvuru ekranı açıldı! Yüksek maaş ile 18-55 yaş arası bekçi alımı detayları neler?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bekçi alımı detaylarının resmi web sitesi üzerinden yayımlandı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi sayfasında çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilanlar yayımlandığı belirtildi. Söz konusu bekçi alımı ilanları Ankara ve Kocaeli illeri için yayımlandı. İşte bekçi alımı için genel şartlar…
Başvuru detayları nedir?Bekçi alımına dair detaylara aşağıdaki link üzerinden ulaşılabileceği belirtiliyor. Açılan sayfada ilanın içine girip e-Devlet ile giriş kısmından e-Devlet şifresi ile giriş yaparak başvuru yapılabileceği belirtildi.
Bunun dışında başvuru yapacak olan adaylarda özel bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşımayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtildi. Genel şartlara sahip olan adayların ilanlarda yer alan özel şartları da taşıyor olmaları gerekiyor. İşte bu şartlar…
Başvuru için genel şartlar neler?İlanlara başvuru yapacak olan adaylar için öncelikle genel şartları taşımaları gerektiği belirtildi. Bununla birlkte bu adaylarda aranan genel koşullar şu şekilde belirtildi:
T.C. Vatandaşı olmak,İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak ( yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları)18 yaşını tamamlamış ya da büyük olmak,Fiziki şartlarda erkekler ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmamak (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

Read More