Güncel, www.gidahatti.com

Caribou Coffee Türkiye’de yeni atama

15 yıl süresince Tchibo’da üst düzey yönetici olarak birçok görevde bulunan Esin Aktürk Tosya, 1 Haziran 2022 itibariyle Caribou Coffee Türkiye’de Genel Müdür olarak görevine başladı. Tosya, Caribou Coffee Türkiye’nin yeni dönem stratejileri ile birlikte markanın daha da büyümesi ve gelişmesi konularında aktif rol alacak. 
Esin Aktürk Tosya kimdir?Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde 2001 yılında tamamlayan Esin Aktürk Tosya, profesyonel iş hayatına 2001 yılında Inditex Grubu, Zara Mağazalarında Mağaza Bölüm Müdürü olarak başladı. 2007 yılında, Alman şirketi Tchibo’nun Türkiye’ye gelmesi ile Bölge Satış Müdürü olarak yeni görevine başladı. Sırasıyla, Tchibo Türkiye Mağazalardan sorumlu Yönetici, Doğu Avrupa ülkelerinden sorumlu Tchibo Uluslararası Perakende Yöneticisi ve ardından Tchibo Türkiye İş Geliştirme ve Uluslararası Koordinasyon Direktörü olarak görev aldı.
Caribou Coffee TürkiyeDünya’nın en büyük kahve zincirlerinden olan Caribou Coffee’nin Türkiye ofisi, markanın Ortadoğu franchise sahibi Al Sayer Grubu tarafından yönetilmiş, 2021 Temmuz itibariyle Onefranchising Grubu tarafından yönetilmeye başlanmıştır. Türkiye pazarına ilk şubesini Aralık 2011’de Caddebostan’da açarak giren Caribou Coffee, Ağustos 2022 itibariyle Türkiye’de 12 farklı şehirde 41 şubesiyle hizmet vermektedir.
Caribou Coffee, her yıl piyasadaki en güzel kahveleri bulmak için tüm dünyayı dolaşarak, her bir ülkeden yüzlerce numuneyi test etmektedir. Caribou Coffee’nin her bir kahve çekirdeği, Yağmur Ormanları Birliği Sertifikalı çiftliklerden gelmektedir. 

Read More