Güncel, www.gidahatti.com

CHP Lideri Kılıçdaroğlu “Utanın” dedi, gıda perakendecilerine sahip çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Marketlerde büyükbaş hayvan et ürünlerinde yüzde 30-35 indirime gidileceğini, şeker, buğday, un zeytinyağı, ayçiçeği yağı gibi 30- 40 çeşit üründe de hızlıca indirim yapılacağını açıklamıştı.
Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu adımın diğer zincir marketlerde de fiyat etiketlerine olumlu yansımasını beklediklerini, fiyat takip sistemiyle gelişmeleri izlediklerini belirterek, “Gıda sektörümüzün tüm aktörlerinin, son dönemde kaydedilen bu olumlu gelişmeleri de dikkate alarak hareket edeceklerine inanıyoruz” demişti.
Şunu hiç kimse unutmasın. Burada suç perakendecilerin değil; ekonomiyi yerle bir eden, üretimi bitiren Saray iktidarınındır.
— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) August 15, 2022

“Suç perakendecilerin değil”Tarım Kredi Marketlerde 30’dan fazla temel gıda ürününde yapılan düşük oranlı indirimlere tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gıda perakendecilerine de sahip çıktı.
Kılıçdaroğlu, gıda fiyatlarındaki yüksek oranlı zamlar nedeniyle 2 Aralık 2021 tarihinde market sahibi ve yöneticilerine gönderdiği mektuba da yer verdiği paylaşımında, şu mesajları verdi:
“Şunu hiç kimse unutmasın. Burada suç perakendecilerin değil; ekonomiyi yerle bir eden, üretimi bitiren Saray iktidarınındır.
Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan. Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı. Her şeyiniz skandal. Utanın be!”

Read More