Güncel, www.gidahatti.com

Çiğ süt destek primine 30 kuruş zam!

Süt sektöründeki sıkıntılar nedeniyle çiğ süt fiyatının artırılmasına yönelik çağrıların ardından Ulusal Süt Konseyi (USK) Yönetim Kurulu, 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren çiğ süt için tavsiye satış fiyatının destek primi hariç üreticinin eline net 7,5 lira geçecek şekilde uygulanmasını kararlaştırmış, kuruldaki süt sanayi temsilcileri bu karara şerh düşmüştü.
Çiğ süt satış fiyatında herhangi bir artışa yol açmayan bu kararın ardından Türk Veteriner Hekimleri Birliği ( TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, çiğ süte verilen 20 kuruşluk destek priminin en az 1 liraya yükseltilmesi için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye çağrı yapmıştı.
Süt üreticilerimize (15 Mayıs-30 Eylül dönemi) litre başına 20 kuruş ödenmesi planlanan çiğ süt destek primini 50 kuruşa çıkarıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun. #SenÜretYeter
— Prof.Dr.Vahit Kirişci (@VahitKirisci) September 23, 2022

Çiğ süt destek primine 30 kuruş zam geldiBu çağrı Bakan Kirişci’den yanıt buldu.
Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Süt üreticilerimize (15 Mayıs-30 Eylül dönemi) litre başına 20 kuruş ödenmesi planlanan çiğ süt destek primini 50 kuruşa çıkarıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Read More