Güncel, www.gidahatti.com

EGM duyurdu! Her polise 27 bin TL ödenecek

EGM yeni maaş promosyon protokolüne dair yaptığı açıklamada önceki sürece ilişkin bilgi verilerek, Vakıfbank ile 18 Mart tarihinde 5 yıllık süre ile maaş promosyon protokolü imzalandığı, ödemelerin tüm personeli kapsayacak şekilde aylık 300 lira olarak belirlendiği ve her altı ayda bir bu meblağın memur zammı oranında artırılması konusunda anlaşmaya varıldığı aktarıldı.
Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan ‘yeni durum’ üzerine Vakıfbank ile 3 ay süren bir görüşme sürecine girildiği kaydedilerek, promosyonun revize edildiği ifade edildi.
Buna göre, yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlendi ve tek seferde, peşin ve eşit olarak tüm personele 27 bin lira ödenmesinin karara bağlandığı vurgulandı.
Yeni protokolün 1 Kasım’da yürürlüğe gireceğini belirten EGM, Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokollerinin de iptal edilerek yeni protokole dahil edileceğinin altını çizdi. 
Yenilenen maaş promosyon protokolü, tüm teşkilatımıza hayırlı olsun. pic.twitter.com/PmcffqlvBN
— Türk Polis Teşkilatı (@EmniyetGM) September 28, 2022

” Tüm polis kardeşlerime hayırlı olsun, hak mücadelemiz artarak devam edecek” Polis promosyonlarını gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, EGM’nin son açıklaması üzerine değerlendirme yaparak, “Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı promosyon beklentinin altında olsa da bunu bir kazanım olarak görüyorum. Birileri polisimizin hakkını yiyecekti, hep birlikte sesimizi yükselttik ve engel olduk. Tüm polis kardeşlerime hayırlı olsun. Hak mücadelemiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Read More