Güncel, www.gidahatti.com

Gıda perakendecileri, “Şimdi ekmek zamanı” dediler!

Perakende sektörü ile tedarik zinciri paydaşları, Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) tarafından İstanbul’da düzenlenen 8. Ortak Gelişim Kongresi’nde bir araya geldi.
“Şimdi ekmek zamanı” temasıyla sektördeki gelişmelerin ele alındığı Kongrede; gıda arzındaki gelişmeler, tarımda ve üretimde daha verimli uygulamaların hayata geçirilmesi için yapılabilecekler konuşuldu.
“Gıda arzıyla ilgili sorunların çözümüne bir şekilde destek olacağız”Açılış konuşmasında gıda perakendeciliğinin gelişmesi, gıda arzı, ülkeler arası siyasi ilişkiler, iklim krizi ve enflasyona değinen GPD Kurulu Başkanı Galip Aykaç, ardından bir basın açıklaması yaptı. Kongrenin amacına vurgu yapan Aykaç, şunları söyledi:
“Biz gıda perakendecileri olarak bu kongrenin 8.’sini düzenliyoruz. Buradaki başlangıç amacımız üretici, perakendeci sorunlarını konuşup çözüme kavuşturan bir platform oluşturmaktır. Bunun 8.’sini yapıyoruz ama bu sefer biraz farklılaştırdık. Bu farklılığın temel sebebi de dünyada yaşanan gıda krizi. Bu kongrede buna dikkat çekmek istiyoruz. Gıdanın tarladan sofraya kadar olan bölümünü bugün güzel mesajlarla değerlendirmek istedik. Güzel çıktılarımız olacak, çok güzel konuşmacılarımız var. Onları takip ederek sonucunda bir yere geleceğiz.Gıda perakendecileri olarak, bu geldiğimiz noktada gıda arzı ile ilgili olan sorunların çözümüne biz de bir şekilde destek olacağız ve inşallah ülkemizde diğer ülkelere göre bu durumu daha az yaşayarak bu işin altından kalkmayı sağlayacağız. Güzel bir kongre oluyor, başlangıcı güzel, inşallah sonucu da güzel olacak.”İHA

Read More