Güncel, www.gidahatti.com

İŞKUR GSB personel alımı kura çekimi tarihi netleşti mi? GSB personel alım sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR GSB personel alımı kura çekimi tarihi belli oldu mu? Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 1017 işçi alımı yapacağını açıklaması sonrasında GSB personel alımı son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yapılacak kura çekimi için tarih netlik kazandı. Peki, GSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak, kura çekimi hangi tarihte? İşte 2022 GSB personel alımı ve kura çekimi hakkında merak edilen soruların yanıtı…
Başvurular tamamlanmıştıGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacaklarını duyurdu.
Başvurular, 8-12 Ağustos tarihlerinde “esube.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden gerçekleştirildi.
Kura ne zaman çekilecek?Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.
Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek.
GSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR GSB personel alımı kura çekimi tarihi netleşti!
Sözlü sınav işlemleri tamamlandı mı?1) Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Bakanlığımızca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacaktır.
2) Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
3) Sözlü sınavda adaylar; sınav kurulu üyelerinin her biri tarafından;
a) Görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri, (40 puan)
b) Genel kültür, (40 puan)
c) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (10 puan)
d) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (10 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.
4) Sözlü sınavda; görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri ile genel kültür alanında adaylara rastgele zarf çekme usulü ile sorular yöneltilecektir. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü ile liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğuna ilişkin konularda ise Sınav Kurulunca yapılacak değerlendirme esas alınacaktır.
5) Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Read More