Güncel, www.gidahatti.com

İstanbulkart kullananlara kritik uyarı! Hakkınız iptal olabilir…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbulkart sahiplerine uyarıda bulundu. Kartların kişiselleştirilmesi gerektiğine dikkat çeken İmamoğlu, kapsam dışında kalanların ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacağını belirtti..
Milli ve dini bayramlarda İstanbul’da vatandaşlar toplu taşımayı ücretsiz kullanıyor. Ancak İstanbulkartlar için “Kişiselleştirme” yapılması zorunlu hale getirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan konuyla ilgili açıklama geldi.
Kapsam dışı olanlar kullanamayacakEkrem İmamoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Milli ve dini bayramlarda İstanbul’da ücretsiz toplu ulaşım hizmeti sağlıyoruz. Bu hak sadece TC vatandaşlarını ve hak sahibi yabancıları kapsıyor. Bu kapsamın dışındakiler 29 Ekim itibariyle ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacak” ifadelerini kullandı.
İstanbul kartını kişiselleştirmeyen İstanbulkart sahipleri, 29 Ekim itibarıyla ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacak.
İstanbulkart kişiselleşiyor mu?Anonim kartlar İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden ‘Kişiselleştirme’ yapabiliyor. Kişiselleştirme’de son tarihin 31 Aralık 2022 olduğu belirtildi.

Read More