Güncel, www.gidahatti.com

TMO, çekirdeksiz kuru üzüm alımına başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Ağustos’ta Sultani çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatını kg başına 27 TL olarak açıklamıştı.
Cumhurbaşkanınca çekirdeksiz kuru üzüm üreticilerinin depolama ve finansman ihtiyacının giderilmesi, fiyatlarda istikrar sağlanması ve olası üretici mağduriyetinin önlenmesi amacıyla kurumun çekirdeksiz kuru üzüm alımı ile görevlendirildiği açıklaması yapan TMO, kuru üzüm alım fiyatları ile tarihlerini de kamuoyuna duyurdu.
TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ÇEKİRDEKSİZ KURU ÜZÜM ALIMI YAPACAK:#tmo #tmokuruuzumalımfiyati pic.twitter.com/IsBIcngLFa
— Toprak Mahsulleri Ofisi (@OfisTMO) August 31, 2022
Çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatlarıTMO’nun açıklamasında, bu doğrultuda kalitelerine göre çekirdeksiz kuru üzüm TMO alım fiyatlarına yer verildi.
Açıklamada, çekirdeksiz kuru üzüm alımlarına ilişkin şunlar kaydedildi:
“TMO; üzüm alımları konusunda her türlü teknik altyapı, depolama, personel ve finansman hazırlıklarını tamamlamıştır.
Alımlara; 7 Eylül’den itibaren Manisa (Çobanisa) ve Salihli’de (Ali Bali Depoları), 12 Eylül’den itibaren ise Alaşehir, Buldan, Çal, Sarıgöl, Saruhanlı ve Turgutlu’da başlanacaktır.
Ürün bedeli ödemeleri ürün tesliminden sonra 21 gün içerisinde üreticilerin banka hesabına aktarılacaktır.
Üretimin yoğun olduğu Manisa ili Salihli (Taytan) ve Alaşehir (Killik) alım noktalarında dökme olarak getirilecek ürünün otomatik boşaltma ve kasalama ünitesi vasıtasıyla kasalı depolama şeklinde alımı yapılacaktır.
Üreticilerin yapması gerekenlerTMO’ya ürün teslim edecek üreticilerimizin, alım noktalarımızda herhangi bir zorlukla karşılaşmamaları için;
ÇKS bilgilerini güncellemeleri,
Randevularını mutlaka almaları,
Ürünlerini randevu alınan gün getirmeleri,
Anlaşmalı bankalardan alınacak ürün kartı veya banka hesap numaraları ile alım noktalarına gelmeleri,
gerekmektedir.
Çekirdeksiz kuru üzüm alımlarının ülkemize ve üreticilerimize hayırlı olmasını dileriz.”
Üreticiler, TMO işlemleri ile ilgili her türlü bilgiyi TMO İzmir Başmüdürlüğü (0232 464 79 51), TMO Denizli Başmüdürlüğü (0258 371 2643) ve Alo Ürün Hattı’ndan [0 312 4163410 (8 hat)] alabilecekler.

Read More