Güncel, www.gidahatti.com

TOKİ müjdeyi verdi! 26 İlde başlıyor…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 12 ve 13 Ekim tarihleri arasında 26 il için açık artırma usulü ile 365 arsanın satışa çıkarılacağını açıkladı. Satışa çıkarılacak olan arsaların ihaleleri ise saat 10.30’da yapılacak.
KDV’den muaf olacak arsalar için yüzde 25 peşinatla 36, 48 ve 60 ay vade ile ödeme kolaylığı sağlanacak. Arsa satışı yapılacak illerin içerisinde İzmir, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyon, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, İstanbul gibi birçok il var. Özellikle 116 arsanın satışa çıktığı İzmir de vatandaşların arsalara yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. İstanbul ve İzmir’de satışı yapılacak olan arsaların bir kısmı ise dron ile havadan görüntülendi.
Gayrimenkul danışmanı Kaan Döşdemir şu sözleri kullandı:
“Arsa satışı yapılacak illerin içerisinde Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyon, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, İstanbul gibi birçok il var. Arsalar yüzde 25 peşinatla 36,48 ve 60 ay vade ile KDV’den muaf olarak açık arttırma usulü satışa çıkacak. Açık arttırma usulü ile 12-13 Ekim’de saat 10.30’da yapılacak. Bu fırsatı kaçırmamak lazım” dedi.“Yüzde 25 peşinatla kimse arsa vermez”Çok büyük bir fırsat olarak gördüğü için  açık arttırmaya gireceğini ifade eden vatandaşlardan Kaan Akbaş, “Yüzde 25 gibi bir peşinatla kimse size arsa vermez. Ben yeni evlendim. Eşimle beraber buradaki şehir hayatından çok sıkıldığımız için arsa almayı düşünüyoruz. Aldığımız arsaya kendi bahçeli evimizi yapıp içinde oturmak istiyoruz. Bu sağlanan ödeme kolaylığı ile arsa ödemek kira ödemekten daha kolay. Eşimle çalıştığımız halde evimizin kirasını ödemekte bile zorlanıyoruz. Yüzde 20 peşinat ve 60 ay vade ile kolay bir şekilde arsamızı alırsak geriye evi yapmak kalıyor. Kaçırılmayacak çok güzel bir fırsat olduğu için arsamızı alıp evimizi yapmak istiyoruz. Ev almayı değil arsa almayı istedim çünkü arsa almak bize hayalimizdeki evi yapma fırsatı veriyor. Şehirleşmiş hayattan uzaklaşıp artık biraz daha rahat ve huzurlu bir hayat yaşamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Read More

Generated by Feedzy