Güncel, güncel haberler, www.gidahatti.com

Tarım Bakanlığına sözleşmeli personel alımı için süreç başladı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından Bakanlığa personel alımına ilişkin bir paylaşımda bulundu.
Tarım ve Orman Bakanlığı ailesi büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlatıyoruz.Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir… pic.twitter.com/eIYKifXn1A
— İbrahim Yumaklı (@ibrahimyumakli) January 31, 2024

“Bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek”Tarım ve Orman Bakanlığı ailesinin büyümeye devam ettiğini belirten Yumaklı, şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlatıyoruz.Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir yanında Bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek.Göreve başlayacak tüm yeni mesai arkadaşlarımı kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”5 bin 500 sözleşmeli personel alınacakTarım ve Orman Bakanlığında istihdam edilecek sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yayımlandı. Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere alınacak sözleşmeli personele ilişkin branşlar ve sayıları şöyle:
“Destek personeli 1443 kişi, büro personeli 1088 kişi, ziraat mühendisi 982 kişi, veteriner hekim 652 kişi, şoför 487 kişi, gıda mühendisi 193 kişi, orman muhafaza memuru 162 kişi, koruma ve güvenlik görevlisi 155 kişi, su ürünleri mühendisi 107 kişi, orman mühendisi 81 kişi, laborant 56 kişi, biolog 33 kişi, balıkçılık teknolojisi mühendisi 18 kişi, harita mühendisi 15 kişi, kimya mühendisi 14 kişi, inşaat mühendisi 6 kişi, bilgisayar mühendisi 6 kişi ve gemi adamı 2 kişi.”
Adaylar tercihlerini 31.01.2024 – 07.02.2024 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden yapabilecek. ÖSYM’ye ve Bakanlığa posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Read More