Güncel, www.gidahatti.com

Antalya TOKİ 2022 başvurular başladı mı? TOKİ Antalya’da hangi ilçede konut yapacak?

81 için gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için büyük heyecan yaşanıyor. 240 aya varan vade imkanı ile ev sahibi olmak isteyen Antalyalılar projenin detaylarını araştırmaya başladı. Peki, Antalya’da TOKİ nereye yapılacak, hangi ilçe de TOKİ inşa edilecek? Antalya TOKİ başvuru 2022 başladı mı?
Antalya TOKİ 2022 projesi nereye kurulacak?Antalya TOKİ’nin nereye, hangi ilçe veya ilçelere yapılacağı bilgisi henüz belli değil. Detaylar açıklandıktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.
Yerel ve yatay mimari kullanılacakTOKİ eliyle yürütülecek konut projesi 81 ilde hayata geçirilecek. En fazla konut, deprem riskinin en çok olduğu İstanbul’da yapılacak.
Proje kapsamında olan konutlarda yerel ve yatay mimari tercih edilecek, konutlar beş katı geçmeyecek şekilde planlanıyor. Çevre dostu yapı malzemelerinin kullanılacağı evler sıfır atığa, enerji verimliliğine ve yenilenebilir enerji sistemlerine uyumlu olarak inşa edilecek.
Kimler başvuru yapabilecek?Yeni sosyal konutlarda öncelik gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılacak. Genç kategorisine ise 1991 Eylül ayından sonra doğanlar müracaat edebilecekler.
Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile bunların dul ve yetimleri hariç başvuruda bulunacaklar da ise, aylık hane halkı gelirinin İstanbul için en fazla net 16 bin TL, yurt genelinde ise en fazla 14 bin TL olması şartı aranıyor.
Konutların aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olacak. Ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmayacak ve 240 aya kadar vade imkanı oluşturulacak.

Read More