Güncel, www.gidahatti.com

Bakan Kurum duyurdu: Yeni konut projesi geliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Emlak Konut, GYODER, İNDER ve TMB ile görüşüldüğünü belirterek “Hazine Bakanlığı ile faiz konusunda çalışmamız var, indirimi ve taksidi de çalışıyoruz. Kampanyayı ekim ayı içinde açıklayacağız.” dedi.
Bakan Kurum, Kabine Toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada konutta ikinci hamlenin yolda olduğu müjdesini verdi. Kurum, “Emlak konut kampanyasını büyük ihtimal ekim ayı içinde açıklayacağız. Emlak konut, hem indirim hem vade hepsini birlikte çalışıyoruz. Hazine bakanlığımızla da faiz konusunda çalışmamız var. Sadece emlak konut olmayacak. GYODER, İMDEr, Türkiye Müteahhitler Birliği, Anadolu’daki müteahhitler, hepsi ile birlikte konuşuyoruz. Kampanya genişleyecek.” ifadelerini kullandı. 
“Konut almak için iyi bir zaman”Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal konut projesi üzerine yaptığı değerlendirmede de “Konut piyasası durdu. Fiyatlar sabitlendi, geri geldi, hatta biraz daha geri geliyor. Konut almak içi iyi bir zaman. Açıkçası piyasayı yönlendiriyoruz şu anda. Sosyal konut projesinde fiyatları açıklayınca hepsi durdu. Firmalar müşteri çekebilmek için ister istemez fiyatı geri çekecek, vadeyi uzatacak.” açıklamalarında bulundu.

Read More