Güncel, www.gidahatti.com

Bakan Nebati duyurdu: “Esnafa destek paketi” verilecek!

Katıldığı bir canlı yayında Türkiye ekonomisine dair çok önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Esnafla ilgili limitlerin artırılması ve indirimlerin yapılacağı bir paket üzerinde çalıştığımızı söyleyeyim” diyerek müjdeyi verdi.
Açıklama yaptığı başlıklar arasında asgari ücret ve memur maaşı zamları, KYK faizlerinin silinmesi, kur korumalı mevduat hesapları ve nefesler tutularak beklenen  EYT gibi birçok konu yer aldı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, aynı zamanda da hayata geçirilmesi planlanan esnaflara yönelik düzenlemelerin yapılacağını da açıkladı. 
“ESNAFLA İLGİLİ LİMİTLERİN ARTIRILMASI ÜZERİNE ÇALIŞILIYOR””Halk Bankası ile her türlü çalışmayı yapıyoruz” diyen Bakan Nebati, “Esnafla ilgili limitlerin artırılması ve indirimlerin yapılacağı bir paket üzerinde çalıştığımızı söyleyeyim. Çalışmalarımızı yapıyoruz. Kabinede konuşulduktan sonra bitirmiş oluruz” dedi.”SİCİL AFFININ GETİRİLMESİ YETERLİ DEĞİL””Sicil affının getirilmesi yeterli değil” şeklinde açıklamasını yapan Nebati,
“Bankacılık sektörünün kanuna koyulmasına rağmen kayıtlarından çıkarmayıp, gayrı resmi affı görmemesi gerekirken görüyor. Sicil affıyla birlikte sektörün kamu otoritesinin kararını uygulama sorumluluğu olacak.” ifadelerini kullandı.”2 BİN LİRAYA KADAR İCRAYA DÜŞMÜŞ, 9 MİLYON DOSYA TEMİZLENECEK”Bakan Nebati’den konuya dair açıklamasının devamında şu sözleri kaydetti:
“2 bin liraya kadar icraya düşmüş, 9 milyon dosyanın temizlenmesini içeriyor. Kolaylık veriyoruz, vazgeçtiği kısmı değersiz alacak kategorisine alıyor, mükellef faydalanıyor, vatandaşımız temizlenmiş oluyor. Varlık yönetim şirketlerindeki, 2 bin 500 liraya kadarki borçlar için görüşüyoruz. Borçlar silinmesi kaydıyla yarısını ödeyip sıfırlıyoruz. 6 milyon insan durumdan kurtulmuş olacak.”

Read More