Güncel, www.gidahatti.com

Pancar şekeri sektörü, Kayseri Şeker’de buluştu!

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın ev sahipliğinde Kayseri Şeker Göl Tesislerinde gerçekleşen toplantıda, pancar tarımının ve şeker sektörünün bugünü ve yarınına projeksiyon tutuldu.
Sektör temsilcileri kampanya dönemi öncesinde toplandıTarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı başkanlığında gerçekleşen toplantıya, PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, PANŞEK Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Erence, Tarım ve Orman Bakanlığı Şeker Daire Başkanı Mümtaz Sinan, Türk Şeker Genel Müdürü Muhiddin Şahin ve PANŞEK Başkan Yardımcısı Orhan Can katıldı. Pancar tarımı ve şeker sektörüne ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, sektörün bugünü ve yarınına yönelik değerlendirmeler yapıldı.
Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Hüseyin Akay, “Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız İbrahim Yumaklı başta olmak üzere Kayseri Şeker’e teşrif eden sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum. Sektör açısından önemli değerlendirmelerin yapıldığı ve oldukça verimli geçen böylesi bir toplantıya ev sahipliği yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
İHA

Read More