Güncel, www.gidahatti.com

Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı: Ziraat Bankası’ndan “balıkçılık destek kredisi” verilecek! Balıkçılık destek kredisi başvuru şartları belli oldu mu?

Tarım ve Orman Bakanlığı ruhsatlı balıkçılara 15 milyon TL’ye kadar kredi desteği müjdesi verdi. Kredi detayları ve kimlere verileceği ise araştırılıyor. İşte Ziraat Bankası’ndan verilecek 15 milyon liralık kredi desteğinin detayları…
Balıkçılık destek kredisinden kimler yararlanabilecek?Balıkçıların av yasağı kalktı ve yasağın kalkması ile balıkçılar “vira bismillah” dedi. Devletten balıkçılara balıkçılık destek kredisi müjdesi geldi. Destek kredisi yanında balıkçılar sübvansiyonlu tarım kredisi de kullanabilecekler. Peki kredi limitleri ne kadar? Kimler ne kadar kredi kullanabilecek?
Faiz indirimli tarım kredisi kullanmamış olan balıkçılar 15 milyon TL’ye kadar balıkçılık destek kredisi kullanabilecekler. Kredi desteği balıkçılara yüzde 50 ile 80 arasında değişen oranlar ile sağlanacak.
Daha önce indirimli krediden yararlanmış olan balıkçılar ise kredi desteğinden gelirlerini aşmayacak şekilde yararlanabilecekler.

Read More