Güncel, www.gidahatti.com

THY 1000 kabin memuru alımı başvuru için son gün! 17 Bin TL maaşla çalışacak en az lise mezunu personel alımı için başvuru detayları neler?

Türk Hava Yolları 2022 yılı personel alımı için süre doluyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan bir ilan ile THY bünyesindeki eksikliği karşılamak adına Eylül ayı dönemi Kabin memuru alımı yapacağını açıklamıştı. Başvuru için son gün ise belli değildi. Ancak gelen son bilgiye göre Kabin memuru alımı son başvuru tarihi belli oldu. Peki, kimler başvuru yapabilir? Başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? 
THY Kabin memuru alımı için son gün!Türk Hava Yolları Kabin Memuru alımı ilanı 9 Eylül 2022 tarihinde başlamıştı ve erkek adayların da başvuru yapabileceğini duyurmuştu. Ancak son başvuru tarihi hakkında herhangi bir açıklama gelmemişti. Az Önce THY’den gelen duyuruda son başvuru tarihi netlik kazandı. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.
Son başvurular 20 Eylül 2022 Tarihi Saat 14:00’e kadar yapılacak.
Daha önce verilen bilgiler arasında THY personel maaşları duyurulmuştu. En düşük 17 Bin TL maaş verilmektedir.
Başvuru süresi uzayacak mı?2022 yılı daha önce de kabin memuru alımı ilanı yayımlanmıştı. Alım yalnızca kadın adaylardan yapılmıştı ve başvuru son günü gelen duyuru ile uzatılmıştı. 2022 yılı Eylül ayı için ise Kabin Memuru alımı ilanın da başvuru tarihlerinin uzatılacağı hakkında bir bilgi verilmedi.
Kabin memuru alımı ilanı sonuçları hangi tarihte açıklanacak?
Türk Hava Yolları tarafından toplanan başvurular değerlendirme sürecine girdi. Adaylardan alınan iletişim bilgileri doğrultusunda adaylara sonuçlar açıklanacak. Başvurular 20 Eylül 2022 tarihinde sona erecek olup sonuçların en geç Ekim ayına kadar açıklanması bekleniyor.
Başvurular rekor düzeyde yapıldıTHY Kabin memuru alımı ilanına Rekor sayıda başvuru yapıldığı öğrenildi. Gelen bilgilere göre THY Kabin Memuru alımına 50 binden fazla başvuru yapıldı.
Kabin memuru olmak için gerekli şartlar neler?Türk Hava Yolları kabin Memuru alımı için adayların;
En az lise mezunu olmalarıİngilizce biliyor olmakKadınlarda 160-180 cm ve Erkeklerde 170-190 Cm boyları arasında olmak01/01/1983 ile 31/12/2002 tarihleri arasında doğmuş olmak gibi nitelikleri sağlıyor olmak gereklidir.

Read More