Güncel, www.gidahatti.com

Türkiye’nin TSE belgeli ilk kahverengi şekeri!

Pancar şekeri sektöründe ilklere imza atan Kayseri Şeker, Türkiye’de ilk ve tek TSE Belgeli ‘Kahverengi Toz Şeker’ üretim tesisini hayata geçirdi.
Türkiye’de bir ilk; TSE belgeli kahverengi toz şekerTesisin açılışında konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, TSE Belgeli kahverengi toz şekerin, Türkiye’de bir ilk ve tek olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Türk Standartları Enstitüsü’nün yaptığı denetim ve incelemeler sonucunda TSE belgemizi aldık. Bu belge çerçevesinde standartlara uygun olarak üretimlerimizi gerçekleştireceğiz. Kahverengi toz şekere ihtiyaç duyan firmaların taleplerini bundan sonra TSE onaylı olarak ve daha yoğun şekilde karşılayacağımız inancındayım.
Bu üretimin Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleşmiş olmasının da farklı bir anlamı var. Merkez bünyesinde çalışmalar yapılması tek başına yetmiyor. Ortaya çıkan ürünlerin, ticari ürün haline dönüşmesi çok önemli. Kahverengi şeker tesisimiz, TSE onaylı ilk tesis olması açısından da önem arz ediyor. Cesaret gösterip bu işe sahip çıkan arkadaşlarımız cesaretlerinin ödülünü bir şekilde almış oluyorlar. İnşallah bu başka birimlerimiz içinde örnek teşkil eder.”
İHA

Read More