Güncel, www.gidahatti.com

Yüzük parmağınızı kavrayın ve bir süre bekleyin! Bu etki sizleri şok edecek!

Baş ağrısı, stres ve kaygı  gün içerisinde aniden ortaya çıkabilir. Bir anda başınıza ağrı mı girdi, istemediğiniz şeyler ard arda mı yaşanıyor kendinizi yorgun ve halsiz mi hissettiniz? Peki vücudun kendi kendini  tedavi etme ve iyileştirme fonksiyonlarının olduğunu biliyor musunuz?
Yalnızca parmaklarınızı 20 saniye boyunca sıktığınızda her birinin birbirinden farklı etkileri olduğunu göreceksiniz. Yüzük parmağınızı kavrayıp tuttuğunuzda bakın neler olacak? Anında etkisini göreceksiniz…
Sağlık sorunlarından kurtulmak için farklı tedavi yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemlerden biri olan ‘Refleksoloji’ herkes tarafından bilinmese de ilk kez 5000 yıl önce Çin’de uygulanmaya başladığı düşünülmektedir. Refleksoloji; tamamlayıcı, destekleyici ve güvenilir alternatif tıp yöntemlerinden biri olarak günümüzde yaygın olarak kullanılmaya ise devam ediyor. Peki Refleksoloji masajı nedir? Nasıl yapılır? Hangi parmağınızı 20 saniye boyunca sıkanca neye iyi gelir? İşte herkesin bilmediği parmaklarımızın bizler üzerindeki etkileri…
1- Baş parmağınızı sıktığınızda rahatlama hissedeceksinizGünlük yaşam devam ederken yoğun tempodan dolayı bunalabiliyoruz ve baş ağrısı çekebiliyoruz. Çözümü bazen ilaç almakta, kafamıza bez bağlamakta bulabiliyoruz. Fakat baş parmağınızı 20 saniye boyunca sıkınca tüm bu streslerden kurtulabilirsiniz. Kan dolaşımınızı etkileyecek kadar sert olmasada o baskıyı hissedebileceğiniz kadar sıkmanız yeter. Baş parmağınız vücudunuzdaki bütün denge merkezleriyle bağlantılı olarak çalışır ve size rahatlama sağlayacaktır.
2. Kötü duygulardan bununla kurtulabilirsinizKas sistemleriyle ve böbreklerinizle ilgili sıkıntılarda muhakkak işaret parmağınızı sıkmalısınız. Minnesota Üniversitesi’nin çalışmalarına göre işaret parmağına masajı yapılan kişilerin böbrek rahatsızlığı var ise iyileşme sürecini hızlandırdığı görülmüş. Ayrıca kötü bir olay yaşadığınız,  hüsran duygusu duygusu mu yaşıyorsunuz? Çözümü basit işaret parmağınızı 20 saniye boyunca sıkarak o kötü duygulardan kurtulmanız mümkün. 
3. Yorgunluk ve sinir anında geçiyorRutin hayatınızın sizlere getirdiği yorgunluk ve sinirin çözümü orta parmağınızda bulunuyor. Bu sancılı süreci 20 saniye boyunca orta parmağınızı sıkarak atlatabilirsiniz. Ayrıca karaciğer sorunlarında tedaviye destek amaçlı kullanılan orta parmak masajı, öfkelendiğiniz anlarda sizi yatıştıracak olan etken özelliği taşıyor.
4. Yüzük parmağı mutluluğu simgeliyor! Anında hissedinModunuz çok düşük ve kendiniz hakkında olumsuz düşünceleriniz var ise sizi daha mutlu yapacak çözüm yüzük parmağınızda… meditasyon konumuna geçin ve 20 saniye boyunca yüzük parmağınızı sıkın. Bu eylem sizi daha mutlu yapacak ve sindirim sisteminizi düzenleyecektir. Eğer hala geçmedi, kendimi iyi hissetmiyorum derseniz düzenli nefes almaya çalışarak bu alternatif tedaviyi hızlandırabilirsiniz. 
5. Stres bitiren parmak hangisi?Stres dediğimiz şey hepimizin baş düşmanı olabiliyor. Birçok konu ve durum karşısında stres yapıyor sağlık sorunları yaşayabiliyoruz. Bazen uçuk çıkartır, bazen saç döker , bazen de sivilce olarak geri dönüşü olur yaşadığımız stres’li anlarımızın… Artık stres yapmak yok ve çözümü oldukça kolay. 20 saniye boyunca serçe parmağınızı sıkarak serçe parmağınızı sıkın, ovalayın her şey daha güzel olabilir, denemeye değer.
Refleksoloji ne demektir?Refleksoloji tedavisi, çok önemli hastalıklarda kullanılan bir yöntemdir. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen en etkili tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Refleksoloji masajı diğer masaj uygulamalarıyla benzerlik gösterse de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sinir uçları farklı organ ve sistemlerle bağlantılı olan el, ayak ve kulaklarda bulunan refleks noktalarına doğru baskı yapılmalıdır. Bu mesaj uygulamaları hastaların sağlık durumu, hastalığın türü ve masaj uygulanan bölgeye göre 10 dakika ila 45 dakika arasında sürmektedir.
Refleksoloji Masajı nasıl uygulanır? Faydaları nelerdir?Genellikle psikolojik, nörolojik ve cinsel sorunların tedavisinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu tedavi yöntemiyle, sağlık sorunları daha hızlı bir şekilde iyileştirilebiliyor. Refleksolojinin insanlara çok önemli faydaları bulunuyor. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;
1- Kan basıncını düzenler.
2- Ağrıları azaltır.
3-Hormonları arttırır.
4- Eklem hareketliğini arttırır.
5- Uykusuzluğu düzenler.
6- Vücudun rahatlamasını sağlar.
7- Stresi azaltır.
8- Kan dolaşımını düzenler.
9- Migreni ve baş ağrılarını azaltır.

Read More